Hlavní stránka

GausuGloria Anna de Senret
v Legendě z věků před věky šlechtická dívka z hradišť na Rhéfsu.
V konfliktech mezi hradišti a Velkým chrámovým kruhem, v nichž obě strany využívaly také pavouky a ještěřy, se Gausu ztratila (byla unesena?) a nalezli ji a poté vychovávali dlouhonozí pavouci orixové
Po dalších peripetiích (Gausu se vrátila mezi lidi, pak zpět mezi pavouky) se Gausu stala vůdčí osobností orixů a prostřednictvím Velkého chrámového kruhu (prostřednictvím Akinora) se setkala se Sigitarem Salixem  Keranem. Díky své pavoučí výchově se jí Keran zalíbil - viděla v něm to cosi cizího, černého, temného - pavoučího & Sigitarovského (stín) a přitahovalo ji to. Byl také šlachovitý, pevný, pohyboval se přitom elegantně až s pavoučí plavností a tanečností, zároveň s pověstnou rychlostí (hlavní zbraň pavouků). Uměl také léčit jako ona. Ve všech verzích Legendy jsou Gausu a Keran milenci, ale verze se různí v popisech jejich vztahu.

Existuje verze Legendy, podle níž nebylo jisté, zda Keran je skutečně Sigitarem Salixem či zda není černým Sigitarem. V této verzi byla Keranova kranitová lebka nalezena (právě Gausu) a nyní je podrobována v Kruhu experimentu - simulaci Světové Existence. Gausu v ní potom vystupuje jako Xemona (ale také jako Ae, Wennar a další aspekty animy).

temata:

písmeno; G
bytost;*


obsah          časová osa          témata          mapy

Arc´s