Hlavní stránka

Banmuran
Bahán Muran - Muranské město. Nejvýchodnější a vlastně jediné skutečné, protože nové, město v Kran. Vzniklo až po otevření Brány - jen díky tomu mohlo vzniknout a svou divokou expanzí - a především tím, že svou aktivitou probudilo a vyhnalo z podzemí jižních Plání pavouky - vyprovokovalo Xemonu k opětovnému zavření Brány a svolání ještěří armády, která měla Banmuran srovnat se zemí. Proti Xemoně a do čela pavouků a Banmuranských se ale postavil Perlon a bitvu v údolí Zér odvrátilo na poslední chvíli Aeino proroctví o probuzení Zérské Crystaloniky.

Podle čakrové topografie Kran symbol a realizace první čakry, divoké, živelné, agresivní energie, bezohledné expanze života samého bez jakýchkoli oklik, jemností a sofistikovaností vyšších čaker. Prudce tepající, valící se řeka  rudé krve. 

Fascinující je také množství jmen Banmuranu: Banmuram, Banmaran, Banmaram, Bamburam, Banburan, Bandurhan, Ban Derhan (Keran), Ban Darsún (Darsun), Bambrlam, Bán Muran, Bahán Muran, Bah´Uran, Bur Mahán, Bar Muhún, Bar Mahán, Bran Mahán, Bar Marún, Buhun Ram, Město bran...
To, spolu s první čakrou jako zdrojem všeho možná ukazuje k tomu, že Banmuran je něčím jako městem měst, archetypem města jako takového, nejstarším městě světa, jehož odlesky (stejně jako odlesky Crystalu) se realizují v každém existujícím městě. Jakási praduše všech měst, tak jak ji úžasně popisuje Robert Holdstock ve vizi stínu dávného města Glanum v Dávných ozvěnách.
příchod městao mnoho starší vize na totéž téma...tohle není příliš výstižné...


temata:


písmeno; B
místo;*
topogr. Kran;*


obsah          časová osa          témata          mapy

Arc´s